Dieta Dukana – dla kogo?

dieta Dukana - mięso

Przeciętny człowiek w całym swoim życiu miał okazję być na przynajmniej kilku różnych dietach. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, a mimo tego wciąż nie możesz powiedzieć, że jesteś osobą szczupłą i zdrową, prawdopodobnie nie natrafiłeś jeszcze na taki sposób żywienia, który tobie samemu od razu by przypasował. Czy wiesz, jak działa dieta Dukana? Jest ona niezwykle skuteczna, dlatego niemalże nie ma takich osób, które nie byłyby w stanie na niej schudnąć. Zanim jednak zareagujesz zbyt dużym entuzjazmem, sprawdź tylko, czy stan twojego organizmu pozwala ci na swobodne skorzystanie z tej metody odchudzania. Nie warto bowiem tracić zdrowia tylko z uwagi na lepszy wygląd.

Dieta Dukana jest opcją kierowaną tylko i wyłącznie do osób zdrowych. Mogą z niej korzystać osoby dorosłe. Nie jest to zatem dobry jadłospis dla dzieci i nastolatków, którzy wciąż się jeszcze rozwijają i nie mogą przechodzić na przesadnie restrykcyjne menu. A tak rygorystyczne diety zawsze będą wiązać się z jakimś ryzykiem. Musisz po prostu na nie przystać. Przechodząc na dietę Dukana, sam godzisz się na to, że może ona doprowadzić do pewnych nieprzyjemnych zmian w twoim organizmie. Sam pomyśl, co możesz na tym zyskać, a co stracić. Pamiętaj też, że dieta Dukana nie jest jedyną drogą do uzyskania wymarzonej sylwetki. Odchudzać możesz się też w zupełnie inny sposób, nie korzystając tak naprawdę z żadnych schematycznych jadłospisów.

A znacznie lepszym sposobem na pozbycie się nadwagi lub otyłości może okazać się prosta zmiana sposobu żywienia. Nie tyjesz z powietrza. Tyjesz z nadmiaru kalorii, które pochłaniasz wraz z chipsami, ciasteczkami, batonikami, domowymi wypiekami i tłustymi makaronami. Dieta odchudzająca to natomiast dieta niskokaloryczna. Spróbuj sam ją ułożyć. Nie zmuszaj się do żadnych restrykcji.

Tabletki na odchudzanie bez recepty

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *